Editace textu na dvojklik

Vložit příspěvek           Zpět na hlavní stranu fóra


admin   čas: 13.11.2008 11:44

Díky za postřeh, pokusíme se předat připomínku soudruhům do NDR :-)
mirek   čas: 13.11.2008 10:52

Tak jsem zajásal, že nový upgrade bude umět editaci textu a textu kót na dvojklik- a zklamání: dvojklik na kótu spustí editaci kótovacího stylu (proboha proč, soudruzi?)
Problém editace textu přes vlastnosti objektu (Okno Property) je nepřehledný, lze tak ještě editovat jen krátké texty. Editovat přes Entity properties je samozřejmě pohodlnější, ale zase to spouštění povelu... jak ACAD2000 :-(
Nemohli by soudruzi z NDR raději na dvojklik zprovoznit spuštění právě Entity properties? Tedy ENTPROP? prosímprosím:-)
admin   čas: 28.05.2008 14:05

Funkce bude pravděpodobně dostupná až v příští verzi 2009, v aktuální verzi jednoduchým způsobem nastavit nelze. V úvahu by snad přicházeo pouze napsat speciání makro.
admin   čas: 27.05.2008 16:15

Úprava textu na dvojklik v progeCAD funguje, pokud se jedná o "Odstavcový text" vytvořený příkazem MTEXT (ikona v levém menu).
U řádkového textu vytvořeného příkazem DTEXT se po dvojkliku zobrazí panel vlastností, kde je možné text upravit v položce "Text > Text". U řádkového textu je tedy základní chování programu v této verzi opravdu odlišné.
Pokud se nám podaří nastavení upravit, bude postup publikován na tomto místě.
Milan   čas: 27.05.2008 15:00

Dobrý den, lze nastavit úpravu textu tak, jako v AtoCadu, tzn. dvojí kliknutí a přímo upravuji text? V ProgeCADU musím kliknout na text, potom buď přesunout myš nad ikonu úpravy textu, nebo pravým tlačítkem rozbalit podmenu a vybrat upravit text, což je zdlouhavé a hlavně zvyk z AutoCadu je to hlavní, proč píši tento dotaz.