zobrazení tloušťky čar

Vložit příspěvek           Zpět na hlavní stranu fóra


admin   čas: 27.11.2008 02:38

Jde o nastavení stylu přitisku. V ProgeCAD menu je to File > Plot... > Advanced > Print style table. Černě by mohl tisknout styl monochrome.ctb nebo je možné definovat vlastní styly tlačítky Edit nebo New. Pro barvu zde lze například nastavit barvu tisku. V AutoCADu to může být podobné, i když novější verze neznám.
Eledians   čas: 26.11.2008 20:20

neni to moc k tematu ale sem zacatecnik s Autocadam a mam taky trapny problem ve skole sme se to este neucily ale ja to potrebuju kdyz mam nastavene hladiny barevne cim to ze se mi vytisknout taky barevne jak to nastavim aby byly cerne
admin   čas: 14.11.2008 07:38

U mne ro z nějakého důvodu funguje lépěji, teď vždycky, i když mám dojem, že včera mi to také jednou nezafungovalo. Zkuste ještě experimentovat s ikonami "Regen" a "On/Off Regen" ("Regenerovat", "Zapnout/Vypnoout Regeneraci") ve správci hladin. Zkuste případně také poslat výkres na email mujcad.cz. Třeba přijdeme na nějaké záhadné souvislosti...
mirek   čas: 13.11.2008 16:03

Ano, toto funguje, ale asi až na čtvrtý pokus! Jako když chybí onen povel OK= udělej změnu. Musím pořád dokola zadávat novou vlastnost pro vybranou skupinu, bez výsledku, než se dole objeví hláška regenerating drawing, a pak opravdu vlastnost změní hromadně. I tak díky.
admin   čas: 13.11.2008 12:18

Problém se podaří "obejít", pokud vyberete více vrstev, kliknete na jejich názvy pravým tlačítkem a v kontextovém menu zvolíte Properties (Vlastnosti). Zde leze nastavit vlastnosti vybraných vrstev a ty zůstanou i po zavření Průzkumníka.

Problém s editací přímo v Průzkumníku vrstev bude nahlášen jako chyba.
mirek   čas: 13.11.2008 10:34

Předchozí vyřešeno, díky. Přimlouvám se, aby Default tloušťka byla už z "výroby" nastavena na 0. Další dotaz:
Ve správci hladin je možno vybrat několik hladin současně, u nich změnit parametr, ale po opuštění správce je vše při starém, zůstane změněný parametr pouze u první změněné hladiny. Podrobněji: vyberu například 5. až 10. hladinu, změním tl. čáry, dám OK, tloušťky se změní, opustím správce(zde již žádné OK není) a tím jsou změny v háji. Při dalším otevření je změněna pouze tl. čar v hladině, do které jsem kliknul pro změnu tloušťky.
admin   čas: 21.10.2008 11:27

Výchozí tloušťka opravdu není nulová. Pro změnu výchozí tloušťky zvolte v menu Nástroje > Nastavení kreslení... (Tools > Deafting settings v angličtině). V dialogovém okně pak Display > Change settings for > Lineweights. Zde je možné nastavit hodnotu výchozí tloušťky čar.
Mirek   čas: 21.10.2008 10:17

Při zapnutí volby LWT v liště, se zobrazí navolené tloušťky čar dle nastavení v dialogu hladin. V dialogu hladin jsou tloušťky čar nastaveny jako Default (dokud je nepřenastavím dle potřeby), ale zjevně je to nenulová hodnota, protože pokud nastavím ručně (a pracně, protože musím po jedné) hodnotu na 0,00mm, pak jsou čáry konečně zobrazovány tence. Nejde ovlivnit nějakou proměnnou, kolik je hodnota Default?