Makra

Vložit příspěvek           Zpět na hlavní stranu fóra


admin   čas: 16.11.2008 08:58

Jde o VBA (Visual Basic for Applications) a je tak pravděpodobné, že budou pobobná těm, které jste byl zvyklý používat v Excelu.

Nápověda a referenční příručka jsou dostupné pouze v angličtině pod Help > Developer Reference (Nápověda > Vývoj). Další dokumentaci naleznete také po spuštění VBA editoru (příkaz "vba" v ProgeCAD nebo Alt+F11) pod Help > Microsoft Visual Basic Help).Pro samotný VBA jistě najdete literaturu v češtině, pro propojení s ProgeCAD zatím ne.

Hesla pro zmíněná makra nemáme, ale jedná se jen o několik řádků. Pro referenci vyhledejte v "ProgeCAD > Help > Developer Reference > Rejstřík > Documents collection object".

V praxi pak například otevřete VBA Editor pomocí "Alt+F11", v levém slouopci označte "Common Projects" a vytvořte nový modul pomocí menu "Insert > Module". Do otevřeného okna nakopírujte tuto funkci:

Sub SaveAndCloseAll()
IntelliCAD.Documents.SaveAll
IntelliCAD.Documents.CloseAll
End Sub

...a uložte. Funkce pak bude dostupná v dialogu po Alt+F8: "Macros in... > Common Projects"

Při testování na rozdíl od nápovědy nefungoval v kódu přístup přes ProgeCAD.Documents, ale přes IntelliCAD.Documents.

V budoucnu pro tento web připravíme nějaké jednoduché příklady pro využití VBA, které budou popsány v češtině.
Milan   čas: 14.11.2008 12:25

Doplnění mého dotazu na heslo do maker.

Tools/Macro../Macros (také Alt+F8). Je tam makro nazvané ModulePrinc.CloseAll, které používám a ModulePrincSaveAll, které také používám (editace vyžaduje heslo). Chtěl bych tyto makra zkombinovat a přidat různé příkazy např. roztažení výkresu na celou obrazovku, či různé změny ve výkresech. Tento makrojazyk neznám, tvořil a používal jsem dříve makra v Excelu, takže to chci okoukat, jako dříve v Excelu.

Nyní mám projekt (není můj), u kterého upravuji skutečný stav list po listu. Stále stejné věci a ještě hledám chyby. Je to asi 250 výkresů a je to zdlouhavé. Zkoušel jsem Script a nějak se mě nedaří. Dělám to již 14 dní a ještě při tom upravuji databázi signálů a zařízení v KKS kódech (elektrárny). Autocad jsem se učil sám, později jsem koupil ProgeCAd.

Dokumentace na které pracuji je v Autocadu, každý výkres v jiném souboru.

Také sháním manuál (i v angličtině, němčině či ruštině) na makra Progecadu.
Zdenek   čas: 14.11.2008 08:31

Uprava Toolbaru je mozna pouze pro Vas vlastni toolbar. Standardni lze samozrejme take upravovat, ale neni to myslim nutne. Ten svuj si jednoduse vytvorite tak, ze vytahnete libovolnou ikonku (Levou mysi) ven z okna na pracovni plochu. Tim se vytvori novy toolbar a rozsviti se seda policka. No a vesele muzete zacit tvorit vlastni nastaveni ikonek.
admin   čas: 14.11.2008 07:47

Zaheslování maker je něco jiného a předpokládám, že dostaname odpověď ať si raději najdeme nějaká jiná makra zdarma a nehrabeme se v těch dodaných, ale uvidíme. Může pan Milan popsat, co by chtěl upravit, zda nebude existovat jiné řešení?

Pro editaci panelů nástrojů založeno nové téma "Panely nástrojů - vlastní nastavení", kde si dovolím citovat otázku.
mirek   čas: 13.11.2008 15:33

Sice nevím, co znamená: přístup je zaheslován, v každém případě jsem nepřišel na způsob, jak editovat makra, spouštěná ikonami. Nápověda obšírně vše popisuje, ale ve skutečnosti je vše šedé a nefunkční. konkrétně: RClick nad toolbar, Customize,karta toolbars, categories-vyberu příslušné tlačítko- a ejhle- vše šedé. Stiskněte Help otazník a nápověda sděluji, jak má vše fungovat:-(
admin   čas: 13.11.2008 13:30

Prověřujeme...
Milan   čas: 13.11.2008 10:39

Potřeboval bych upravit některá dodaná makra, ale přístup je zaheslován. Je možné získat heslo?